Zapoznaj się z aktualnymi informacjami…

 

28 maja 2017

Oficjalne zakończenie roku szkolnego na początku,

Piknik Rodzinny pod koniec czerwca

Dyrekcja oraz zespół nauczycielski mają zaszczyt zaprosić na radosne tudzież podniosłe celebracje zakończenia roku szkolnego naszych podopiecznych,

 • dnia 06 czerwca o godz. 16.00Rodziców grup najmłodszych, tj. Biedronek, Pszczółek, Sówek i Skowronków,
 • zaś dnia 08 czerwca o godz. 16.00Rodziców grup starszych, tj. Zuchów oraz Dam i Rycerzy,

podczas których obejrzą i usłyszą występy swoich pociech wraz z naszymi pożegnalnymi słowami, w szczególności zaś tymi, w czwartek, zwróconymi do naszych absolwentów. Oni to zwłaszcza specjalnym programem uwieńczą cały swój cursus wychowania, który przeszli w Karmelkowym Przedszkolu, dadzą popis swoich wyrafinowanych umiejętności, entuzjazmu i sił twórczych.

Przy obu okazjach dzieci dadzą też artystycznie wyraz swojej miłości do Mam, Tatusiów i przywiązania do rodziny. Jednakże specjalny Piknik Rodzinny, którego nieodłączną częścią, prócz wesołej zabawy, będzie miły podniebieniu poczęstunek – zaplanowaliśmy dopiero na 20 czerwca. Zatem na takie desery poczekamy  do terminu nieco bliższego rzeczywistemu końcowi roku szkolnego. Tym bardziej więc postaramy się o miłe (duchowemu) wnętrzu danie główne 6., a potem 8. czerwca.

Serdecznie zapraszamy!

19 maja 2017

JE Ks. Biskup Tadeusz Pikus z wizytą u Karmelków

W dniu 16 maja 2017 r. JE ks. Biskup Tadeusz Pikus w ramach swoich kanonicznych diecezjalnych wizytacji gościł w naszym Przedszkolu. Zaszczycił nas swoją osobą promieniejącą i ujmującą prostotą i miłością w towarzystwie swojego sekretarza, ks. Tomasza Szmurło, oraz ks. wikariusza Parafii pw. MB z G. Karmel, ks. Michała Kisiela. Przywitany serdecznie, został następnie oprowadzony po skromnych podwojach naszej Placówki przez p. Dyrektor Lucynę Wojeńską. Dłużej zatrzymał się w sali Dam i Rycerzy, naszych 6-latków, z którymi odbył przyjazną pogawędkę. Nasze starszaki żywo odpowiadały na pytania ks. Biskupa, dziwiąc się nieco ich łatwości. Zanim przeszliśmy do auli, gdzie zgromadzone już były wszystkie pozostałe roczniki, ks. Biskup odmówił z 6-latkami modlitwę Pańską.

            Na auli popis swoich początkujących umiejętności scenicznych dały 3-latki, po których na deski podium teatralnego dumnie wkroczyły starszaki. Odegrały scenę z Iliady pt. Rada, bawiąc się dworską polszczyzną z epoki stanisławowskiej, a następnie odśpiewały 2 pieśni J. Kochanowskiego: Czego chcesz od nas, Panie oraz Ad Concordiam/Do Zgody (po łacinie i polsku). Ks. Biskup pochwalił dzieci za entuzjazm, pamięć i umiejętności sceniczne, ze wszystkimi zaś przeprowadził serdeczną pogadankę o uprzejmości i wdzięczności. Dzieci ufnie, ochotnie i radośnie reagowały na kierowane do nich słowa. Wspólnie się pomodlono, prosząc o opiekę Aniołów Stróżów. Wdzięczni byliśmy ks. Biskupowi, że dostrzega nas i nie szczędzi nam swojego czasu, uwagi i miłości.

30.04.2017 

 

2 maja dzień urlopów

3 maja dzień świąteczny

 

 

W dniu 2 maja 2017 (wtorek), jak wcześniej informowa-liśmy, przypominamy, że nasze Przedszkole nie będzie czynne (wszyscy pracownicy są na urlopach wypoczyn-kowych). W związku zaś ze zbliżającym się 3 maja, Świętem Konstytucji i Uroczystością NMP Królowej Polski, życzymy wszystkim Rodzinom radosnych przeżyć,

w dumie, wierze i miłości, w swoim i przyjaciół gronie.

Starosta bielski zaprasza na obchody 226. rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja. Po nabożeństwach w cerkwi (św. Archanioła Michała o 08.00) i bazylice Narodzenia NMP

(o 10.30) rozpoczną się (o godz. 11.45) uroczystości przed Pomnikiem Niepodległości Polski (w tym występy uczniów Zespołu Szkół w Augustowie, złożenie wiązanek i wieńców pod pomnikiem - obecna będzie nasza p. Dyrektor, Lucyna Wojeńska - oraz występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej). My przyłączamy się do zaproszeń. Miłego świętowania!

Dyrekcja Karmelek

27.04.2017 

 

Karmelki znów wygrywają!

 

 

W dniu 27.04.2017 w Bielskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie XXV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Mama, tata i ja.

 

Nasze Przedszkole reprezentowały Alicja Zimnoch, która za wykonanie piosenki Moja wesoła rodzinka otrzymała nominację do etapu wojewódzkiego oraz Zuzanna Tranda, która za wykonanie piosenki Kocham Cię T'amor otrzymała wyróżnienie.

 

Gratulujemy obu dziewczynkom i trzymamy kciuki za powodzenie na kolejnym etapie konkursu!

 

 

W dniu 26.04.2017 Przedszkole Karmelki reprezentowane przez najstarszą grupę Dam i Rycerzy przygotowywanych przez p. Stanisława Wojeńskiego i p. Dianę Cetrę zajęło I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy zorganizowanym przez Przedszkole Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim. 

21.04.2017 

 

Serca Karmelkowych Rodzin zawsze są otwarte na pomoc potrzebującym! 

 

 

Dziękujemy za wsparcie akcji Podaruj czekoladową radość! Zbiórka Kinder Niespodzianek oraz Zajączków dla Bohaterów z Oddziału Onkologii i Hematologii!

 

Z Państwa udziałem zebraliśmy 525 jajek Kinder oraz 65 Zajączków Czekoladowych, które 15 kwietnia zostały dostarczone do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

16.04.2017 

Miej życie w obfitości - Życzenia Wielkanocne od Karmelek

 

וְאַתָּה מְחַיֶּה אֶת־כֻּלָּם  (Nehemiasza 9,6)

Ἰησοῦς ἀπέθανεν καὶ ἀνέστη (1Tesaloniczan 4,14)

salvi erimus in vita ipsius (Rzymian 5,10)

 

‘Władca życia’ (Syr. 23,1), ‘Miłośnik życia’ (Mądr. 11,26), Bóg, który corocznie je manifestuje, pozwalając ciałom i ziemskiej powłoce wciąż się odnawiać, a nam tej odnowy tęsknie oczekiwać, radośnie ją witać i zapamiętale się nią rozkoszować...

Który ponad te cykle udzielił się w ‘Dawcy życia’ (Dzieje 3,15), ‘Słowie życia’ (Filip. 2,16), ‘w duchowym zadatku’ od ‘Tego, który za nas umarł i zmartwychwstał’, „aby to co śmiertelne, wchłonięte zostało przez życie” (2 Kor. 5,4-5; Rzym. 8,34)...

Niech zapisze Ciebie, drogi Przyjacielu, w ‘Księdze życia’ (Objaw. 3,5), udzielając na każdy dzień tych dóbr swej łaski, których potrzebujecie, by ‘miłować życie’ (Ps. 34,13), ‘wytrwać’ w ‘czynieniu dobra’ (1Pio. 3,13), ‘znaleźć chwałę, cześć i nieśmiertelność’ (Rzym. 2,7), ‘otrzymać ‘wieniec życia’, ‘prawdziwego życia’ (Jak. 1,12; 1Tym. 6,19).

Żeby te Święta Paschalne, nieustannie przecież trwające, choć corocznie (jak i w tym 2017 r.) kulminujące w Niedzieli Zmartwychwstania, były dla Ciebie ożywcze, inspirujące i spełniające,

Życzą Dyrekcja, Nauczyciele z Dziećmi i cała Kadra Przedszkola Niepublicznego Karmelki w Bielsku Podlaskim.

 

Ty ożywiasz to wszystko (Nehemiasza 9,6)

Jezus umarł i zmartwychwstał (1Tesaloniczan 4,14)

Będziemy zbawieni przez Jego życie (Rzymian 5,10)

24.03.2017 

Zapraszamy na Warsztaty Przedwielkanocne

 

Miłych Rodziców i Rodzeństwo zapraszamy, Karmelkowe Dziatki z Nauczycielami i Dyrekcją, na spędzenie kilku chwil w ciepłej, rodzinnej i twórczej atmosferze, by lubo zatrudnić myśl, serce i ręce na Wielkanocnych Warsztatach, którymi, jak corocznie, wykonując tradycyjne drobiazgi, karmić będziemy pamięć, sentymenty i gotowość ku spotkaniu ze Zmartwychwstałym Panem, naszą Radością i Życiem (Kol. 3,1-4).

Wypróbujmy swoją Miłość i spotkajmy się przed Niedzielą Palmową w czwartek (6 kwietnia) o godz. 16.00!

03.03.2017 

Zebranie Rodziców

 

W dniu 02 marca 2017 (czwartek) o godzinie 16.00 p. Lucyna Wojeńska, Dyrektor Przedszkola, wespół z kadrą nauczycielską spotkała się z Rodzicami na zebraniu ogólnym, po którym wychowawcy ich dzieci zaprosili ich do poszczególnych oddziałów. Zebrania były poświęcone sprawom bieżącym i planom organizacyjnym, wymagającym dla powodzenia dobrej współpracy Rodziców i Przedszkola. Dyrektor omówiła najpierw kilka spraw związanych z porządkiem i bezpieczeństwem, ważnych dla obu stron. Następnie p. Stanisław Wojeński, z-ca dyrektora ds. wychowania, w ok. 30-minutowej prelekcji starał się zmotywować rodziców do chętniejszych i bardziej świadomych wysiłków wychowawczych, odpowiadających potrzebom i potencjałowi rozwojowemu ich pociech, lepiej wyzyskujących, a zarazem właściwie uzupełniających wysiłek pedagogiczny naszych specjalistów. Przygotowane przez niego myśli, ze względu na skondensowany charakter oraz znaczenie, do ponownego przemyślenia zamieszczamy w tekście pod tytułem-linkiem Sztuka mierzenia w wychowaniu.

 

29.01.2017

Witaj babciu, witaj dziadku: Dzień Babci i Dziadka z Biedronkami i Pszczółkami relacjonuje p. Agnieszka Perkowska

Dnia 18 stycznia o godzinie 10.00 dzieci z grup Biedronki i Pszczółki po raz pierwszy wystąpiły na udekorowanej wielkimi czerwonymi sercami auli przedszkolnej przed swoimi kochanymi babciami i dziadkami. Przedszkolaki ustawione były w dwóch szeregach, z których jeden, Pszczółek, znajdował się na scenie. Opiekę nad tymi nieco oddalonymi od swoich nauczycieli maluchami sprawowały, czujnym okiem i kojącymi dłońmi, p. Ewa Paszkowska i p. Mirosława Weres. Biedronki występowały niżej, przed wyniesioną ponad ich wzrost sceną,  od czasu do czasu z zaciekawieniem zerkając do góry na swoich rówieśników. Chłopcy ubrani byli w białe koszule i ciemne spodnie, a dziewczynki białe bluzeczki i kolorowe spódniczki...

25.01.2017

Zaktualizowana galeria zdjęć i filmów

 

Zachęcamy Was serdecznie do zapoznania się z dodanymi dziś zdjęciami i filmami w naszej galerii.

 

24.01.2017

Dzień Babci i Dziadka z Sówkami i Skowronkami: relacjonuje p. Aneta Wiercińska

 

W czwartkowy poranek 19 stycznia 2017 roku już od wczesnych godzin porannych wśród dzieci z grup 4-latków i ich wychowawców panowała nerwowa atmosfera, napięcie związane z uroczystym obchodem Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu. Co rusz wśród dzieci pojawiało się pytanie: "Proszę Pani, a kiedy przyjdzie moja babcia/dziadek?", "Kiedy już będziemy występowali?"

Około godziny 9:00 emocje nieco się uspokoiły, gdy przed zjedzeniem śniadania  usta dzieci  wypowiedziały modlitwę w intencji wszystkich dziadków, a także udanego występu.  

Po posiłku nastał czas na przebranie dzieci w galowe stroje, (dziewczynki- białe bluzeczki i ciemne spódnice, chłopcy- białe koszule, ciemne spodnie), dzieci z grupy SKOWRONKI włożyły na siebie jednolite stroje (dziewczynki- białe spódniczki w czerwone kropki, chłopcy zaś białe muszki w czerwone kropki) ukazujące tak jakby "zespół tańczący". Wielkie poruszenie wśród dzieci wywołało przebranie babci -  Marysi Hryniewickiej i dziadka - Dominika Sęka...

 

22.01.2017

Wzruszenie, refleksja i bliskość: uroczysty Dzień Babci i Dziadka z Zuchami i DiR

 

W piątkowy poranek 20 stycznia 2017, o 10.00, przed swoimi licznie zgromadzonymi Dziadkami 5- i 6-latkowie (Zuchy oraz Damy i Rycerze) w niezwykłym programie, będącym owocem godzin żmudnych, czasem ekstremalnych, ćwiczeń ich uwagi, pamięci i ekspresji ciała, zaprezentowali tyleż poważną co pogodną refleksję nad życiem-czasem,  ale jeszcze bardziej afirmację doświadczenia i wieku swoich szlachetnych przodków, oraz wyznanie swojego do nich przywiązania, napełniając ich radością, którą ci, mimo swoich tuzinów lat życia, mogli odczuwać równie intensywnie jak w czasach swojej młodości i dziecięctwa.

            Zapraszamy do zanurzenia się w te emocjonujące chwile, uwolnienia wzruszeń, podziwu i radości podczas lektury szczegółowej relacji z tej uroczystości pod linkiem Dzień Babci i Dziadka 2017 – (Zuchy i DiR).

16.01.2017

 

Bal karnawałowy

 

7 lutego b.r. o godzinie 9:30 zapraszamy wszystkie dzieci z naszego Przedszkola na Bal Karnawałowy. W tym dniu zostanie również rozstrzygnięty konkurs międzygrupowy na zbieranie nakrętek plastkowych dla Pani Marzanny Wieczorek. Grupa, która nazbierała najwięcej nakrętek otrzyma "świeżaka"! 

 

 

15.01.2017

 

Przed nami Dzień (a raczej Dni) Babci i Dziadka!

W tym tygodniu nasze dzieci zechcą uczcić swoje Babcie i swoich Dziadków przygotowanym wielkim nakładem starań programem, pamiątkami i wspólnym łasuchowaniem kremowo-owocowo-biszkoptowych warstewek eleganckiego tortu. Świętowanie trwać będzie aż 3 dni: oddzielnie dla 3-latków (środa, 18 stycznia), 4-latków (czwartek 19 stycznia) oraz 5- i 6-latków (piątek 20 stycznia). Wszystkie 3 uroczystości odbywać się będą od godziny 10.00 do ok. godziny 12.00 (pora obiadu). Niech nikogo z Dziadków, którzy mogą przybyć, nie zabraknie na tych ucztach dla serca i ducha (a i ciała nie pomijając), przygotowywanych ofiarnie i z miłością oraz oczekiwanych z dziecięcymi emocjami.

10.01.2017

 

Wzruszające jasełka z 4- i 3-latkami. Relacjonuje odpowiedzialna za ich wizję i organizację P. Anna Półtorak, wychowawczyni Sówek

 

Gdy Pan Jezus się narodził,
była ciemna noc.
Już dzieciaki smacznie spały,
nagle zabrzmiał głos.
Głos anielski prosto z nieba,
dziwny lecz wspaniały.
A czy wiecie,
co Anioły wtedy zaśpiewały?

 

Gloria, gloria in exelsis Deo
Gloria, gloria in exelsis Deo

 

Słowa te, przywodzące na myśl Noc Pańskiego Narodzenia rozbrzmiały z dziecinną prostotą w naszym przedszkolu 20 grudnia, podczas jasełek grup młodszych: Biedronek, Pszczółek, Sówek i Skowronków...

06.01.2017

 

Dziękujemy 5- i 6- latkom za przygotowanie ekscytujących jasełek!

 

W czwartek 22 grudnia 2016 , na trzy dni przed świętami Narodzenia Pańskiego, o godz. 16.00 dzieci z oddziałów Zuchów oraz Dam i Rycerzy pod kierunkiem swoich nauczycieli, p. Stanisława Wojeńskiego z p. Dianą Cetrą i p. Renaty Sęk z p. Anną Fedorów przedstawiły przed swoimi zacnymi Rodzicami i czcigodnymi Gośćmi (m.in. ks. Proboszcz, p. Burmistrz i p. Wójt) pogodne, a zarazem poważne; lekkie tudzież skłaniające do zadumy  wesoło refleksyjne ‘Jasełka w Karmelu, czyli Historię Pastersko-Anielską o Narodzeniu Pańskim’. Wszystkich, zarówno tych, którym nie udało się delektować tymi ciepłymi obrazami i dźwiękami, jak i tych, którzy ponownie chcieliby uobecnić te wzruszające chwile nadzwyczajnego skupienia i zaangażowania swoich pociech, zastanowić się nad sensem betlejemsko-światowego wydarzenia, albo odetchnąć w poetyckiej aurze niewinności, prostoty i wzniosłości, zapraszamy do oddania się kilkuminutowej lekturze pod linkiem ‘Jasełka grudzień 2016’. Nie pożałujecie, Państwo, poświęconego czasu.

23.12.2016

 

Przekaż Karmelkom 1% swojego podatku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z ogromną wdzięcznością przyjęliśmy Państwa datek w wysokości 3427,70 zł, którego udzieliliście nam z 1% waszych podatków, środki te przeznaczymy na edukację dzieci powierzonych naszej opiece w Przedszkolu Karmelki.

 

Wsparło nas 101 darczyńców. Z radością zatem na ręce tych osób składmy nasze najserdeczniejsze podziękowania! Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w tym sprawiliście, że Święty Mikołaj mógł bez trudu obdarować dzieci między innymi wyjazdem czterech grup na wycieczki.

 

Zachęcamy Was również i w tym roku do wsparcia nas swoim 1%. Prosimy o przekazanie informacji o możliwości wsparcia Przedszkola Waszej rodzinie i znajomym. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę!

 

Należy uzupełnić PIT w częsci J. Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego. W rubryce 137. Numer KRS wpisać 0000124134, a w części K. Informacje uzupełniające w rubryce 139. Cel szczegółowy wpisać KARMELKI.

 

Przekaż Karmelkom 1% swojego podatku!

23.12.2016

 

Jedyna taka noc w roku

 

Wszystkim Karmelkowym Rodzinom i ich bliskim chcielibyśmy życzyć szczęśliwie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia. Personelowi i współpracownikom Przedszkola życzymy spełnienia, radości i niezliczonych pokładów cierpliwości w wychowywaniu waszych pociech.

 

Oby miłość Nowonarodzonego gościła w naszych domach nie tylko podczas Świąt, ale i w pozostałe dniu roku.

 

Pragnęlibyśmy również złożyć najlepsze życzenia oraz wszelkiej pomyślności na nadchodzący Nowy Rok. Niech nam się wiedzie!

                                                                                   

 

  01.12.2016

'Wigilia' i Jasełka Dam i Rycerzy oraz Zuchów

Z radością zapraszamy Rodziny Zuchów oraz Dam i Rycerzy na celebrowanie z nami w dniu 22 grudnia (czwartek) o godz. 16.00 Wigilii, nieco ją ‘przyspieszając’, by wspólnie z naszymi oddziałami skosztować radości z Przyjścia Pana (2 Piotra 3,12).

Rozkoszujmy się wigilijną kolacją poprzedzoną przełamaniem się opłatkiem, a przede wszystkim – naszą największą atrakcją – występem waszych pociech w jednako dostojnych co wesołych ‘Jasełkach w Karmelu, czyli Historii Pastersko-Anielskiej o Narodzeniu Pańskim’.

                             Dyrekcja z nauczycielami i dziećmi

 

                                                                                   

  01.12.2016

Jasełka Sówek, Skowronków, Biedronek i Pszczółek

Z radością zapraszamy Rodziny Biedronek, Pszczółek, Sówek oraz Skowronków na celebrowanie z nami w dniu 20 grudnia (wtorek) o godz. 16.00 Wigilii, nieco ją ‘przyspieszając’, by wspólnie z naszymi oddziałami skosztować radości z Przyjścia Pana (2 Piotra 3,12).

Rozkoszujmy się wigilijną kolacją poprzedzoną przełamaniem się opłatkiem, a przede wszystkim – naszą największą atrakcją – występem waszych pociech w poetycko-muzycznych Jasełkach.

                             Dyrekcja z nauczycielami i dziećmi

                                                                                      29.11.2016

Warsztaty bożonarodzeniowe

Kochani Rodzice!

 

W dniu 13 grudnia o godzinie 16:00 w naszym Przedszkolu odbędą się warsztaty bożonarodzeniowe, na których wspólnymi siłami przyodziejemy świątecznie nasze sale.

 

Zapraszamy serdecznie rodziców.

Potrzebne będą silne ręce taty oraz twórcza głowa mamy.

 

Prosimy o zabranie radosnego usposobienia oraz jakichkolwiek ozdób choinkowych, którymi bez żalu ozdobicie wnętrza naszych sal.

                                                                                      15.11.2016

 

Brawa dla starszaków biorących udział w inscenizacji 11 listopada 2016 w BDK

 

Dnia 11 listopada 2016 r., w Święto Niepodległości  w Bielskim Domu Kultury dzieci z naszego Przedszkola wystąpiły w szlachetnym współzawodnictwie z pozostałymi bielskimi przedszkolami zaproszonymi do zaprezentowania przez każde z nich 10-minutowego programu patriotycznego. Programy przedszkoli były dość zróżnicowane: od prostych recytacji i piosenek, przez okazały polonez, po złożoną narrację ilustrowaną obrazami pokazywanymi przez dzieci. Były też próby ukazania scenicznego dramatyzmu związanego z odzyskaniem/ wydarciem niepodległości od zaborców.

Podobnie jak dotychczas, nasze dzieci pokazały zdolność do zmierzenia się z wysoko ustawioną poprzeczką i przygotowały (pod okiem p. Stanisława Wojeńskiego, p. Diany Cetry, p. Renaty Sęk oraz p. Anny Fedorów) spójny od początku do końca, 4-sekwencyjny minidramat, z ruchem aktorów, wielokrotną zmianą miejsc, gestów, rozsypką, podziałem, ponownym połączeniem, kilkoma równoczesnymi akcjami na scenie, biegiem, marszem, recytacją, chóralnym odzewem,  etc. – wszystko zsynchronizowane co do sekundy stanowiło dla 25 biorących w nim udział dzieci spore wyzwanie realizacyjne, odważnie podjęte i szczęśliwie zakończone. Minidramat, autorstwa p. Stanisława Wojeńskiego, nosił tytuł  „Z ich trudu i znoju Polska powstała, by żyć!” Zagrały w nim dzieci z dwu oddziałów Karmelek: od. Dam i Rycerzy oraz od. Zuchów.  Należy zaznaczyć, że treść i forma naszego przedstawienia były całkowicie oryginalne, naszego autorstwa. Przygotowane też zostało ono, podobnie jak inscenizacja z 2015 r., wyłącznie na tę jedną jedyną okazję, na patriotyczne święto. Nie należy więc w żaden sposób do stałego repertuaru Przedszkola, z którego można by korzystać, by uświetnić inne uroczystości. Dzieci nasze poniosły więc olbrzymi jednostkowy trud, za który należą im się wielkie brawa. Jednostkowy nie znaczy krótkotrwały, albowiem przygotowania i uroczysta egzekucja umiejętności wlały do formujących się charakterów dzieci potężną dawkę obyczajowego, poznawczego i uczuciowego tworzywa, które, jak mamy nadzieję, umacnia ich tożsamość, wzbogaca intelektualnie i społecznie rozwija.

W tym roku zawęziliśmy – w stosunku do inscenizacji z 2015 r. (treść tamtych recytacji i pieśni pod linkiem 11 listopada 2015 – perspektywę historyczną do powstania styczniowego, jego tragicznego przebiegu i doniosłych reperkusji na przyszłe kształtowanie się świadomości narodowej, by w zawierusze I wojny światowej odnaleźć sens zbawczy, który odgadł i cudownie wykorzystał Józef Piłsudski, wkraczający ze swoimi legionami w punkcie kulminacyjnym narodowego strząśnięcia niewoli. Treść inscenizacji wraz z objaśnieniami scenicznymi tudzież kilkoma uwagami krytycznymi do tekstów zamieszczono pod linkiem 11 listopada 2016. Zapraszamy do ponownego zanurzenia się w tamtych scenach, pełnych dynamiki, ciężaru myślowego i uczuciowego oraz żarliwego piękna.

 

15.11.2016

 

Składamy gratulacje laureatom konkursu pt. "Mój baśniowy bohater"

 

Amelii Szewczak, za pracę "Jaś i Małgosia"

Zuzannie Piktel, za pracę "Kot w butach"

Amelii Malinowskiej, za pracę "Czerwony Kapturek"

Wiktorii Borowskiej, za pracę "Rybak i złota rybka"

Stefanii Czui, za pracę "Roszpunka"

Natalii Moczydłowskiej, za pracę "Sowa z Kubusia Puchatka"

 

15.11.2016

 

Winszujemy laureatom konkursu plastycznego pt. "Jestem zdrowy cały rok"

 

Pauli Onacik, która zajęła 3 miejsce

Kornelowi Budce, wyróżnionemu

Magdzie Chomickiej, wyróżnionej

 

 

07.11.2016

Zapraszamy na występ naszych dzieci podczas uroczystości niepodległościowych

Pod linkiem '11 listopada 2016' znajdują się teksty recytacji i piosenek, których nauczyły się dzieci do inscenizacji tej mini-dramy.

20.10.2016

 

Nasza pomoc Afryce!

 

Drodzy Rodzice z radością informujem o tym, że uzbierane przez Was podczas wrześniowego pikniku pięniądze zostały przekazane na budowę farmy ekologicznej w Polkwanie w Republice Środkowej Afryki. Dzięki tej inwestycji zapewniliście wyżywienie dla osób uczących się i mieszkających na terenie ośrodka edukacji "Siloe", prowadzonego przez Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża. Poniżej zamieszczamy list z podziękowaniami od Polskiej Fundacji dla Afryki.

17.10.2016

 

Ogłaszamy wewnątrzprzedszkolny konkurs na zbieranie nakrętek plastikowych!

Dyrektor Przedszkola Karmelki ogłasza wewnątrzprzedszkolny konkurs na zbieranie nakrętek plastikowych. Cel jest szlachetny, a jest nim pomoc w rehabilitacji Pani Marzannie Wieczorek, bielszczance. 

Grupa, która uzbiera ich najwięcwej otrzyma "świeżaka"! 

Rozstrzygnięcie konkurku nastąpi przes świętami Bożego Narodzenia.

 

07.10.2016

 

"Święty Jan Paweł II w oczach dziecka"

Mamy przyjemność poinformować, że Liwia Szachowicz i Zuzanna Piktel otrzymały wyróżnienia na etapie diecezjalnym międzynarodowego konkursu "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" organizowanym przez Muzeum w Bielsku Podlaskim. Serdecznie gratulujemy!

30.09.2016

 

Plan występów teatralnych

 

Kochani rodzice! Zachęcamy Was do zapoznania się z planem teatrzyków na zbiżający się rok szkolny.

Plan teatrzyków na rok 2016/2017

L.p.

data

godzina

tytuł

1.

4 październik

10:30

Fernando przepędza lenia

2.

7 listopad

9:15

Pan Twardowski

3.

16 styczeń

9:15

Bocian i Żabka

4.

27 luty

9:15

Czarnoksiężnik z krainy Oz

5.

24 marzec

9:15

Pchła Krętaczka

6.

3 kwiecień

9:15

Kopciuszek

7.

19 maj

9:15

Zajęcza chatka

 

23.09.2016

22 września o godzinie 16:00 w naszym Parafialnym Ogrodzie zebraliśmy

swoje pociechy, całe swoje rodziny oraz dobry humor, by przyjaźnie i z radością społecznie się jednoczyć ze znanymi i nowymi członkami naszej wielkiej, coraz większej Karmelkowej Rodziny. 

Cieszyliśmy się wspólnie z dziećmi naszą wspólnotą, pomagając im

odczuwać radość ze wspólnej zabawy, włączając się do Konkursu Ciast, dobroczynnej Loterii, tryskając entuzjazmem i życzliwością...

Przebieg naszego radosnego spotkania nie byłby w pełni udany bez

wydatnej pomocy naszych drogich Przyjaciół - Sponsorów. Rozliczne formy pomocy obejmują między innymi produkty żywnościowe, nagrody rzeczowe dla uczestników konkursów, wsparcie finansowe, atrakcyjne maskotki.

Serdeczne podziękowania składamy Zakładom Mięsnym Netter, Panu

Artutowi Leszczyńskiemu, Państwu Malinowskim rodzicom Amelki, Kasie  Stefczyka oraz wszystkim pozostałym rodzicom, którzy uczestniczyli w Pikniku i brali udział w wymianie barterowej.

Na Pikniku zebraliśmy kwotę 650zł, którą przekazaliśmy na Pomoc dla

Afryki, budowa studni na Madagaskarze.

 

15.09.2016

 

Wizyta grupy 5-latków w Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim

 

15 września grupa Zuchów odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim. Wszystko na ten temat znajdziecie Państwo w poniższym linku:

 

http://www.bielsk-podlaski.policja.gov.pl/po6/aktualnosci/39390,Wizyta-przedszkolakow-w-bielskiej-komendzie-Policji.html

 

 

05.09.2016

 

Spotkajmy się!

Jak zorganizujemy rozpoczęty właśnie rok szkolny? Jakie obowiązki weźmiemy na siebie dla wspólnego dobra? Jak będziemy z sobą współpracować z myślą o optymalnym rozwoju naszych dzieci? Jakiej pomocy z naszej strony będziecie mogli oczekiwać i jak sami współuczestniczyć we wspomaganiu osiągania przez dzieci zakładanych poziomów ich rozwoju?

Te i inne sprawy pragniemy z Państwem zwięźle omówić, w tym odpowiedzieć na nurtujące Was lub nasuwające się Wam pytania,  na krótkich zebraniach zaplanowanych dla poszczególnych grup, najpierw plenarnych z Dyrektorem na auli przedszkolnej (ok. 20 min.), a następnie w salach z wychowawcami w następujących terminach:

 

 • Dla Rodziców grup 3-latków, Biedronek i Pszczółek, w czwartek 8 września o godz. 16.30;
 • Dla Rodziców grup 4-latków, Sówek i Skowronków, we wtorek 13 września o godz. 16.30;
 • Dla Rodziców grup 5-latków (Zuchy) i 6-latków (Damy i Rycerze) w poniedziałek 12 września o godz. 16.30.

Do zobaczenia, Rodzice mili!

 

 

22.08.2016

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

Uroczyście, strojąc w umysłach i sercach przedszkolaków i ich mentorów duchowe struny na czekające ich zadania, wysiłek i wyzwania rozwoju, ufając, iż błogosławieństwo Pana wzbogaca (Przysłów 10,22) w miłość, radość i pokój,  w czwartek 1 września o godz. 8.00 Mszą św. w parafialnym Kościele pw. MB z Góry Karmel zainicjujemy rok szkolny 2016/2017 naszego Przedszkola. We Mszy św. udział wezmą trzy najstarsze roczniki:

 1. Grupa starszych czterolatków, prowadzona przez p. Anetę Wiercińską – Skowronki (dotychczasowe Pszczółki),
 2. Grupa pięciolatków, prowadzona przez p. Renatę Sęk – Zuchy (dotychczasowe Sówki),
 3. Grupa sześciolatków, prowadzona przez p. Stanisława Wojeńskiego – Damy i Rycerze (dotychczasowe DiR oraz Zuchy)

Dzieci należałoby więc przyprowadzić do Przedszkola odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem Mszy św. lub na godz. 8.00 bezpośrednio do Kościoła. Na Mszę św. zapraszamy też miłych Rodziców.

 

15.08.2016

 

Zajęcia adaptacyjne dla nowoprzyjętych

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do Przedszkola 'Karmelki' odbywać się będą w dniach 25 do 31 sierpnia w godz. 10.00-11.30. Prosimy o zabranie ze sobą butów na zmianę dla dziecka.

 

04.07.2016

Wszystkie 3 części pamiętników z Jubileuszu 5-lecia są już dostępne

Zapoznajcie się, Państwo, z intrygującym, barwnym, krzepiącym sprawozdaniem z naszych uroczystości jubileuszowych, które odbyły się 23 czerwca 2016 r., zamieszczonym w zakładce „Aktualności”. Zatrzymajmy piękno tamtych chwil, wznawiając je w wyobraźni, czytając bez pośpiechu... Nie pożałujecie, Państwo, czasu poświęconego na którąkolwiek z 3 części napisanych w osobistym, czasem zaskakująco śmiałym, epickim stylu, godnym tego epokowego wydarzenia w naszej historii! Gwarantujemy godziwą, przyjemną i pouczającą lekturę...

 

 

30.06.2016

30 czerwca św. Lucyny, patronki naszej p. Dyrektor Lucyny Wojeńskiej

Na auli przedszkolnej cała kadra wraz z wszystkimi dziećmi zrobiła p. Dyrektor miłą niespodziankę, dając Jej się tam znaleźć, witając ją serdecznie i składając najlepsze życzenia. Oczywiście zaśpiewano Jej '100 lat', wręczono 2 książki z dziedzin, którymi się interesuje, z dedykacjami przygotowanymi w imieniu kadry przez p. Renatę Sęk. Na koniec wszystkie dzieci oblepiły Ją jak kuleczki ogromnej kiści winogron, dając Jej (a w większości sobie samym) gorący, radosny uścisk miłości.

Powstał też na jej cześć okolicznościowy wiersz, który w bardzo zwartej formie wyraża podziękowanie za dary duchowe naszego przełożonego w niełatwym dziele kierowania edukacją małych dzieci, budowania relacji z rodzinami, naszymi rzeczywistymi klientami, oraz zarządzania w sferze materialnej i personalnej.

Piękna-ś, rozmowna jak wszech-ród niewieści

I wielkoduszna. Ale to z przyczyny

Twe miłosierdzie tak nam serce pieści –

Świętej Lucyny.

Nie jesteś słaba, nie jesteś za mocna –

Żeby się poddać lub przeciągnąć miarę.

Niech z Tobą praca będzie wciąż owocna:

Miej i daj wiarę!

 

15.03.2016

 

 

Mamy powód do zadowolenia!

Raport z ewaluacji Kuratorium Oświaty

 

 

W miesiącu lutym 2016 Kuratorium Oświaty z siedzibą w Białymstoku przeprowadziło w naszym przedszkolu ewaluację zewnętrzną w zakresie następujących wymagań:

- Przedszkole realizuje koncepcję pracy ukierunkowaną na rozwój dzieci,

- Dzieci są aktywne,

- Przedszkole wspomaga rozwój dzieci z uwzględnieniem ich indywidualnych sytuacji.

W celu sporządzenia oceny pracy Przedszkola, wizytatorzy Kuratorium przez tydzień m.in. obserwowali czynności nauczycieli, zaangażowanie uczniów, rozmawiali z nauczycielami, uczniami, personelem pomocniczym, rodzicami dzieci, partnerami Przedszkola.

A oto wyniki ewaluacji w poszczególnych w/w obszarach(w skrócie):

 1. Wymaganie: Przedszkole realizuje koncepcje pracy ukierunkowaną na rozwój dzieci

W przedszkolu funkcjonuje koncepcja pracy ukierunkowana na potrzeby wychowanków i oczekiwania środowiska lokalnego, której przewodnim wyznacznikiem jest hasło: „Zadaniem jest dziecko, celem – człowiek”. Jest ona znana i akceptowana przez rodziców oraz w miarę potrzeb modyfikowana przy ich aktywnym udziale. Najważniejsze założenia tej koncepcji koncentrują się na twórczym rozwoju dziecka, jego aktywności fizycznej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej. Przedszkole promuje zasady zdrowego życia i proekologicznego zachowania, rozwija kompetencje społeczne, wspiera działania wychowawcze rodziców oraz kształtuje wśród dzieci chrześcijańską postawę, troszczy się o rozwój duchowy i moralny dzieci.

Rodzice dokonują wspólnych uzgodnień i promują nowe rozwiązania dotyczące wprowadzanych modyfikacji, zgłaszają własne propozycje realizacji zadań i działań przedszkola. Główne kierunki pracy przedszkola realizowane są poprzez podejmowanie różnorodnych działań, w których biorą udział zarówno przedszkolaki jak i ich rodzice.

Powyższe wymaganie zostało spełnione na poziomie wysokim.

 1. Wymaganie: Dzieci są aktywne

W przedszkolu skutecznie zachęca się wychowanków do samodzielności oraz do podejmowania różnych aktywności. W tym celu wykorzystuje się metody aktywizujące z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, ciekawe pomoce dydaktyczne oraz atrakcyjne materiały do zajęć. Dzięki temu dzieci z zaangażowaniem biorą udział w zajęciach organizowanych w przedszkolu oraz same inicjują ciekawe zabawy. Przedszkolaki często i powszechnie uczestniczą w wielu akcjach, uroczystościach i innych działaniach na rzecz lokalnej społeczności, w tym o charakterze patriotyczno-religijnym.

Powyższe wymaganie zostało spełnione na poziomie wysokim.

 1. Wymaganie: Przedszkole wspomaga rozwój dzieci, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji.

Nauczyciele na bieżąco rozpoznają możliwości i potrzeby rozwojowe dzieci oraz ich sytuację rodzinną w celu udzielania właściwej pomocy. Wnioski wynikające z prowadzonego rozpoznania wykorzystywane są w bieżącej pracy podczas zajęć dydaktycznych, a także są podstawą do organizowania zajęć wyrównawczych i rozwijających uzdolnienia. Współpraca z wieloma instytucjami działającymi w środowisku lokalnym zapewnia dzieciom uzyskanie pomocy i wsparcia ze strony specjalistów, a także ich rozwój. Rodzice uważają, że przedszkole w pełni spełnia oczekiwania wszystkich rodziców w zakresie wspierania rozwoju ich dzieci.

Powyższe wymaganie zostało spełnione na poziomie wysokim.

 

Grudniowe spotkania, informacje

 

 

Informujemy, że 24 grudnia (Wigilia) Przedszkole będzie pełnić dyżur w

godzinach 8:00 – 12:00. Na dzieci czekamy do godziny 9:00. Tego dnia

nie będzie obiadu.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze wpisanie dziecka na listę obecności.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

7 grudnia (poniedziałek),  na godz. 16.00 zapraszamy  karmelkowe dzieci wraz z rodzinami na spotkanie z okazji wizyty Św. Mikołaja z Miry oraz warsztaty, na których tworzyć będziemy kartki świąteczne i ozdoby choinkowe.

 

Z radością zapraszamy Państwa całe Rodziny na

celebrowanie z nami w dniu 18 grudnia o godz. 16.00

Wigilii, nieco ją ‘przyspieszając’, by wspólnie z

karmelkowymi przedszkolakami skosztować radości z

Przyjścia Pana (2 Piotra 3,12).

Rozkoszujmy się wigilijną kolacją poprzedzoną

przełamaniem się opłatkiem, a przede wszystkim –

naszą największą atrakcją – występem waszych

pociech w uroczych ‘ Jasełkach w Karmelu. Historii

Pastersko-Anielskiej o Narodzeniu Pańskim’.

 

Dyrekcja z nauczycielami i dziećmi

 

 

 

Mój baśniowy bohater

 

Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Mój Baśniowy Bohater" miało miejsce
13 listopada br., a nagrody uzyskali:

 

-Szymon Puchalski 4 lata
-Julia Kozłowska 5 lat
-Olga Rybak 5 lat
-Zuzanna Piktel 5 lat
-Dominika Koc 5 lat
-Nikola Sadowska 5 lat
-Piotr Paszkowski 5 lat
-Kacper Sobolewski 5 lat
 
To się nazywa talent!
 

 

Ach, te 3-latki!

 

W "Konkursie na ozdobę bożonarodzeniową"  nagrodę uzyskał Szymon Żero, 3 lata.

Można? Można!

 

aby je obchodzić wespół z Karmelkami

 

Kiedy: 11 listopada 2015 o godz. 16.00

 

 

Gdzie: w Bielskim Domu Kultury

 

 

Zabierzmy:  swoje pociechy,

oczywiście te, które wystąpią na scenie BDK

w dramie pt. „Z kurhanu niewoli do kuźni wolności”,

oraz całe swoje rodziny, by wesprzeć oklaskami

karmelkowych reprezentantów,

wystąpią bowiem w szlachetnej rywalizacji

z przedstawicielami innych przedszkoli...

 

Cieszmy się wspólnie z dziećmi

naszą polską tożsamością,

pomagając im odczuwać dumę z polskości

pobudzając je do sięgania

po coraz wspanialszą jej jakość...

 

 

 

 

 

Pomagamy dzieciom na Ukrainie

 

Podczas wymiany barterowej, przeprowadzonej podczas czerwcowego pikniku rodzinnego,  uzbieraliśmy 600 zł, które przekazaliśmy misjonarzom z zakonu Salezjanów na dzieła związane z edukacją dzieci na Ukrainie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

 

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

Nagrody w ogólnopolskim konkursie odebrali:

Rozalka Ciesielska gr. Biedronki, Marysia Hryniewicka gr. Biedronki, wyróżnienie przypadło Kacprowi Sobolewskiemu gr. Zuchy.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

 

 

 

Już wkrótce nowy rok szkolny

 

 

W nadchodzącym roku szkolnym Przedszkole 'Karmelki' pomagać będzie rozwijać się dzieciom w 5 oddziałach przedszkolnych:

1. Grupa 3-latków Biedronki

2. Grupa 3/3.5-latków Pszczółki

3. Grupa 4-latków Sówki

4. Grupa 5-latków Zuchy

5. Grupa 5/5.5-latków Damy Rycerze

 

 

Zakończenie roku

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego Żabek oraz Dam i Rycerzy, naszych pierwszych absolwentów, którzy przeszli każdy szczebel oferowanego przez 'Karmelki' wychowania przedszkolnego, rozpoczęło się dostojnym polonezem, korowodem Dam Rycerzy oraz Żabek, w którym szli również wychowawcy, pan Stanisław Wojeński i pani Joanna Malinowska oraz pani Lucyna Wojeńska, Dyrektor Przedszkola. Po aplauzie godnym tego wspaniałego widowiska, wypełniających szczelnie aulę Przedszkola rodziców przywitała Pani Dyrektor . Modlitwą pobłogosławił uroczystość ks. prefekt Arkadiusz Tymoszuk. Nastąpiły entuzjastyczne wystąpienia wychowawców, przypominające, jak wspólnie z dziećmi realizowano misję Przedszkola.

Przyszedł czas na główną część uroczystości, występ dzieci:

1. Żabki w układzie choreograficznym do piosenki 'Nutki';

2.Damy Rycerze tańczą oberka;

3. Obie grupy w etiudzie ruchowej do piosenki 'Podajmy sobie ręce';

4. Solowe wystąpienia laureatów konkursów: Emilka Żero z Żabek w piosence 'Bo co może mały człowiek' z akompaniamentem chóralnym obu grup oraz Julia Perkowska z Dam Rycerzy w recytacji wiersza J. Tuwima 'Spóźniony słowik';

5. Wspólna recytacja wiersza M. Konopnickiej 'Ojczyzna moja' dostosowanego do podlaskich realiów przez pana Stanisława z ostatnią strofą przetłumaczoną przez niego na łacinę;

6. Wspólny śpiew trójstrofowych fragmentów a) łacińskiego marszu legionów rzymskich 'Ecce Caesar nunc triumphat' do melodii partii chóralnej 'Ody do radości' z IX Symfonii Beethovena oraz b) 'Pieśni konfederatów barskich' J. Słowackiego;

7.Pożegnalne słowa dziękczynne Żabek w wierszu redakcji pani Joanny i Dam Rycerzy w pieśni J. Kochanowskiego 'Czego chcesz od nas, Panie' przy akompaniamencie organowym s. Augustyny;

8. Wspólny śpiew dwóch pieśni z siostrą Bernardyną, która prowadziła z dziećmi katechezę i scholę.)

Punktem kulminacyjnym naszej uroczystości było wręczenie dyplomów i pamiątkowych książek, podczas którego wychowawcy serdecznie żegnali się z każdym wychowankiem z osobna i go błogosławili.

Nastąpił słodki poczęstunek (wspaniały tort, dzieło pani Dmitruk), w tle zaś, na ekranie można było zobaczyć historyczne już zdjęcia dzieci-absolwentów z wszystkich lat ich wzrastania z pomocą 'Karmelków'. Niejeden rodzic, tak jak przy błogosławieństwie ich pociech, uronił łzę...

 

 
 
"Fabula prisca" zdobywa pierwsze miejsce

 

Teatr amatorski "Fabula prisca" którego aktorami są rodzice dzieci z naszego przedszkola zdobył Złoty Afisz 9 czerwca br., na tegorocznym przeglądzie teatrów amatorskich w Bielsku Podlaskim wystawiając sztukę Dwie Dorotki.
Dziękujemy aktorom za wystąpienie dla naszych Karmelków na pikniku rodzinnym.
 

 
 
Dziękujemy Wam!
 
 
Kolejny Piknik Rodzinny (16 czerwca 2015) za nami. Chcielibyśmy podziękować wszystkim i każdemu z osobna za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia. Bez Was i Waszej pomocy nic by się nie udało!
 
DZIĘKUJEMY:
 
- firmie NETTER za ufundowanie nam 20 kg kiełbasy na piknik rodzinny
 
- firmie Bochen za podarowanie nam całego pieczywa oraz ciasteczek na nasz piknik
 
-Panu Janowi Jankowskiemu, dziadkowi Agatki i Alicji za podarowanie lodów dla dzieci
 
- Panu Adamowi Perkowskiemu za podarowanie lodów dla dorosłych
 
-Bankowi BGŻ za ufundowanie nagród w konkursach
 
a przede wszystkim Panu Arturowi Leszczyńskiemu za obsługę techniczną i artystyczną pikniku oraz za sponsorowanie występu brzuchomówcy, któremu także bardzo dziękujemy.
 
-dziękujemy wszystkim rodzicom i rodzinom, które brały udział w konkursach i gratulujemy wygranych.
 
-Za oprawę artystyczną  dziękujemy Pani Anecie Wiercińskiej oraz  wszystkim pracownikom przedszkola, którzy przyczynili się do zorganizowania wspaniałej zabawy dla karmelkowej rodziny.
 

 

 

Emilko, gratulujemy!

 

Serdeczne gratulacje dla Emilki Żero za wyróżnienie w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Miejskie Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 3 w Płocku z 29.05.2015 pt. Bocian -symbolem polskiej rodziny.

 

 

Kolejne nagrody

 

 

W miejskim konkursie recytatorskim dla przedszkolaków pt. "O złotą różdżkę dobrej wróżki"  dn. 03.06.2015 wyróżnienie dostały Julia Perkowska i Dominka Koc- gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

Karmelki górą!

 

 

Z przyjemnością informujemy, że nasze Karmelki zdobyły nagrody w konkursie, zorganizowanym przez Biuro Podróży My Travel! Wkótce rozdanie nagród.

 

Tymczasem możemy pochwalić się kolejnymi osiągnięciami. Serdecznie gratulujemy:

Bartkowi Puchalskiemu za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Dinozaur"
oraz
Emilii Żero za zajęcie III miejsca w XXIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków pt. "Mama, tata i ja"
 

 

 

Najnowsze informacje

 

Szanowni i Drodzy Rodzice,

poniżej informujemy Państwa o następujących wydarzeniach, w których społeczność przedszkola będzie uczestniczyć:

 

 • 20 marca, w piątek, aby powitać najpiękniejszą porę roku, na którą czekamy już rok, zapraszamy dzieci ubrane na zielono na zajęcia i bal wiosenny
 • do 23 marca zbieramy „dary serca” w postaci produktów spożywczych do koszyka wielkanocnego dla potrzebujących w naszej parafii, pamiętając, że „więcej szczęścia jest z dawania aniżeli z brania” (Dzieje Apostolskie 20, 35)
 • 26 marca od godz. 16.00-17.00 spotykamy się na warsztatach wielkanocnych, aby w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze przygotować ozdoby wielkanocne oraz palmy, które w Niedzielę Palmową zostaną nagrodzone:)
 • 3 kwietnia -Wielki Piątek- jest dniem wolnym od pracy w naszym przedszkolu (jak corocznie), w tym dniu przedszkole nie pracuje i nie pełni dyżuru opiekuńczo-wychowawczego
 • 29 maja w piątek w godzinach późno popołudniowych nasze przedszkole uczestniczy w uroczystościach związanych z obchodami Dnia Bielska Podlaskiego
 • 1 czerwca o godz. 9.00 w związku z Dniem Dziecka wyjeżdżamy do Teatru Lalek do Białegostoku na przedstawienie pt. „Pan Maluszkiewicz”. Uprzejmie prosimy o wpłatę 30 zł na ten cel, do nauczyciela swojej grupy.
 • W czerwcu planujemy także wielki piknik rodzinny połączony z obchodami Dnia Matki i Ojca

 

 

Na uroczystości zaprasza dyrektor wraz z gronem pedagogicznym

 

 

Dzień Bielska Podlaskiego - piosenka i tekst

Bo_co_moze_maly_czlowiek.mp3
Plik audio MP3 [3.9 MB]
Bo co może mały człowiek.doc
Dokument Microsoft Word [11.0 KB]

 

 

Dzień Babci i Dziadka - zapraszamy!

 

22 stycznia o godz. 10.00 zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczyste świętowanie ich Dnia! Specjalnie z tej okazji przedszkolne wnuczęta przygotowały uroczysty program artystyczny. Na przybyłych gości będzie czekał słodki poczęstunek. ZAPRASZAMY!

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

 

Prosimy o wsparcie nas swoim 1% podatku.

Wasze datki zostaną przeznaczone na zakup materiałów edukacyjnych dla naszych małych Karmelków.

Rubrykę 123 zeznania podatkowego należy wypełnić zgodnie ze wzorem przekazanym Wam przez dzieci, a który wisi również na tablicy ogłoszeń.

 

Prosimy także o przekazanie informacji o możliwości wsparcia Przedszkola swoim 1% Waszej rodzinie i znajomym. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę!

 

Z góry dziękujemy Wam z całego serca. Jesteśmy pewni, że tak jak my uczyniliśmy swoją dewizą myśl Św. Pawła – „Więcej szczęścia jest z dawania aniżeli z brania” – tak i Wy doświadczycie prawdziwości tych słów.

 

 

Dyrektor, nauczyciele

wraz z personelem przedszkola

 

 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

W Wigilię choć zima

Niech w domach zagości

Czuwanie w radości

Smutku dziś nie ma

 

Niech w Święta spotkania

Pod znakiem miłości

Rodzinnej życzliwości

Mijają od rana

 

 Rodzicom, Opiekunom, Dziadkom i Przyjaciołom Przedszkola Niepublicznego "Karmelki" składamy najszczersze życzenia. Błogosławionych Świąt i samych wspaniałości na Nowy Rok!


Dyrekcja, Nauczyciele i Personel Przedszkola

 
 
 
Baśniowy bohater
 
W konkursie "Mój baśniowy bohater" zostały nagrodzone zdolne plastycznie karmelkowe przedszkolaki! Są nimi:
- Gabrysia Zielińska (grupa pszczółki) praca pt. "Królewna Śnieżka"
- Wiktor Zawadzki (grupa damy i rycerze) praca pt. "Szewczyk Dratewka"
 
wyróżnienie otrzymała Paula Onacik (grupa pszczółek) za pracę pt. "Roszpunka".

Rozdanie nagród miało miejsce 25 listopada 2014 r.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 
 
W koronach na głowie!
 
 
Zgodnie z prośbą rodziców, umieszczamy teksty piosenek, które Siostra śpiewa razem z dziećmi na scholce przedszkolnej.
 
Scholka będzie w śpiewać w kościele 23 listopada (w niedzielę) na Mszy Św. o 12.00 w koronach na głowach.
 
link do pliku -> http://1drv.ms/1uysm4X

 

 

1% może wiele DZIĘKUJEMY!

 

Za szczerze, altruistycznie i z lojalną miłością oddany 1% swojego podatku za rok 2013 sumarycznie w kwocie 1201,30 zł, z 46 przelewów - zbrojni dziecięcymi głosami - DZIĘKUJEMY.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom za ofiarowanie nam tej sumy.

 

 

 

Pomoc dzieciom na Ukrainie

Z wymiany barterowej, przeprowadzonej na obu piknikach rodzinnych (czerwcowym i wrześniowym), zebraliśmy kwotę 925 zł. Całą sumę przekazaliśmy na konto misjonarzy Salezjanów na cele pomocy dzieciom na Ukrainie.

 

 

Pierwszy tegoroczny Piknik Rodzinny już za nami

 

12 września br. odbył się  karmelkowy Piknik Rodzinny. W programie była zabawa połączona z konkursami: na mistrza cukiernika (10 nagrodzonych miejsc), na najszybszego tatę w biegu z dzieckiem i łyżeczką z piłką pingpongową oraz najsilniejszy zespół. Bezsprzecznie wygrały mamy z dziećmi, które w konkursowych zmaganiach pokonały samych tatusiów :)

 

Dobraną oprawę muzyczną i prowadzenie imprezy zawdzięczaliśmy Panu Mieczysławowi Krasowskiemu i Pani Anetce. Nakarmieniem nas zajęli się natomiast Państwo Rybakowie, którzy przygotowali pyszne placki ziemniaczane, a do nich sosy i sałatki, tudzież inne smakołyki, w tym "kręcone" lody.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Do zobaczenia na kolejnym Pikniku!

 

 

 

"Mój Anioł Stróż" - kolejne wyróżnienie naszego Karmelka

 

 

Dnia 14.04.2014 r. w Katolickim Przedszkolu Św. Antoniego w Węgrowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój Anioł Stróż”. W II kategorii (dzieci czteroletnie) przyznano wyróżnienie Patrycji Żukowskiej. Praca została wykonana pod czujnym okiem p. Diany Czarkowskiej.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Karmelki na Dniu Ziemi w Bielskim Domu Kultury

 

 

W tym roku Karmelki uczestniczyły w Podlaskim Dniu Ziemi. Aby nasza podlaska kraina była czysta, wcześniej zbieraliśmy śmieci z okolicy przedszkola. Udało się nam zgromadzić trzy pełne worki

Na zdjęciu: Julia z grupy "Słoneczka", która za udzielenie dobrej odpowiedzi wygrała duży bukszpan.

 

 

Dzień Ziemi w Bielskim Domu Kultury

 

 

Gratulujemy!

 

Serdecznie gratulujemy Agatce Zimnoch za zajecie II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem "Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka".

 

Praca została wykonana pod kierunkiem P. Diany Czarkowskiej.

 

 
 
 
Wielkanoc
 
 
Niech zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Pracownicy i Dyrektor
Przedszkola Niepublicznego "Karmelki"

 

 

Wielkanocne warsztaty plastyczne

 

W piątek, 11.04.2014 r., w godz. 16.00-17.00 odbędą się wielkanocne warsztaty.  Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi na wspólne robienie świątecznych ozdób do koszyczków. Na warsztatach przygotujemy również przedszkolną palmę wielkanocną, którą następnie wystawimy w corocznym, parafialnym konkursie.

 

 

Super Paula!

 

 

Paula Onacik została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Zwierzątka, o których pisał Jan Brzechwa" w kategorii 3-4 latków.

Życzymy samych artystycznych sukcesów!

 

 

 

Brawa dla Agatki!

 

 

Praca plastyczna pt. "W świecie wierszy J. Tuwima" wykonana przez Agatkę Zimnoch z grupy Żabek, pod kierunkiem P. mgr Joanny Malinowskiej, otrzymała III miejsce w konkursie Ogólnopolskim. Gratulujemy!!

 

 

 

Przekaż Karmelkom swój 1 %

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

 

Prosimy o wsparcie nas swoim 1% podatku.

Wasze datki zostaną przeznaczone na zakup materiałów edukacyjnych dla naszych małych Karmelków.

Rubrykę 123 zeznania podatkowego należy wypełnić zgodnie ze wzorem przekazanym Wam przez dzieci, a który wisi również na tablicy ogłoszeń.

 

Prosimy także o przekazanie informacji o możliwości wsparcia Przedszkola swoim 1% Waszej rodzinie i znajomym. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę!

 

Z góry dziękujemy Wam z całego serca. Jesteśmy pewni, że tak jak my uczyniliśmy swoją dewizą myśl Św. Pawła – „Więcej szczęścia jest z dawania aniżeli z brania” – tak i Wy doświadczycie prawdziwości tych słów.

 

 

Dyrektor, nauczyciele

wraz z personelem przedszkola

 

 

 

Orszak Trzech Króli - ważne informacje

 

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do "Orszaku trzech króli", który po raz pierwszy wyruszy ulicami Bielska Podlaskiego.

 

 

Przygotowaliśmy stroje, które są do odebrania w przedszkolu.

Spotykamy się 6 stycznia o godz. 11.00 na Mszy Świętej w parafii Opatrzności Bożej, skąd zaraz po Mszy Świętej wyruszamy. Orszak kończymy w parafii Miłosierdzia Bożego na placu parafialnym.

Świętą Rodzinę w tym roku będzie odgrywała rodzina Pani mgr Renaty Sęk (wicedyrektora naszego Przedszkola).

 

Mamy powody dziękować Bogu za cały 2013 rok i prosić o błogosławieństwo na następny. Zachęcamy do licznego przybycia i aktywnego uczestnictwa w uroczystości.

 

... bo warto jest pomagać

 

Dzięki hojności rodziców przekazaliśmy kwotę 853 zł na cele misyjne, oratoria, prowadzenie stołówek oraz dożywianie dzieci na Białorusi i Ukrainie.

 

Pieniądze te zostały zebrane na dwóch piknikach rodzinnych,  zorganizowanych w czerwcu i wrześniu 2013 roku.

 

Dziękujemy, jesteście wielcy!

 

 

Karmelki założyły scholę muzyczną

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnych mszach dziecięcych, które odbywają się w naszej parafii o godz. 12.00. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewniają nasze małe Karmelki, przygotowane i prowadzone przez s. Bernardynę.

 

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa we Mszy Św., a tych, co poczują w sobie talent muzyczny, do dołączenia do scholi.

 

 

Jedyna taka noc w roku

Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,
Stało się – między ludzi wszedł
Mistrz – Wiekuisty

 

 

- Cyprian Kamil Norwid

 

 

Wszystkim Karmelkowym Rodzinom i ich bliskim chcielibyśmy życzyć szczęśliwie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia. Personelowi i współpracownikom Przedszkola życzymy spełnienia, radości i niezliczonych pokładów cierpliwości w wychowywaniu królewiczów, księżniczek i małych łobuziaków. Oby miłość Nowonarodzonego gościła w naszych domach nie tylko podczas Świąt, ale i w pozostałe dniu roku.

 

Pragnęlibyśmy również złożyć najlepsze życzenia na nadchodzący Nowy Rok. Niech nam się wiedzie!

 

 

Ważne, grudniowe ogłoszenia!

 

Drodzy rodzice i Opiekunowie,

w grudniu czekają nas bardzo ważne wydarzenia. Wierzymy, że Państwo nie zostaniecie wobec nich obojętni:)

 

04.12.2013 r. (środa) godz. 17:00 – ZEBRANIE RODZICÓW

Zebranie rozpocznie się spotkaniem z PSYCHOLOGIEM, który poruszy temat PRZYGOTOWA DZIECI DO PODJĘCIA NAUKI W SZKOLE. Następnie zapraszamy rodziców do poszczególnych sal, gdzie odbędzie się zebranie z nauczycielkami każdej z grup.

 

 

16.12.2013r.(poniedziałek) godz.16:00 WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Zwyczajem poprzednich lat serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz
z rodzinami na wspólne wykonywanie świątecznych dekoracji. Zapewniamy miłą atmosferę. Liczymy na Państwa obecność, gdyż takie spotkania służą integrowaniu naszej przedszkolnej wspólnoty.

 

 

20.12.2013 r. (piątek) godz. 17:00 – JASEŁKA ORAZ WIGILIA

Ten wyjątkowy wieczór rozpoczną występy dzieci z naszego przedszkola, które wystawią JASEŁKA. Po przedstawieniu wszyscy udamy się na wspólną WIECZERZĘ WIGILIJNĄ. Dzieląc się opłatkiem, złożymy sobie wzajemnie życzenia, skosztujemy wigilijnych potraw, a na dzieci pod choinką będzie czekała miła niespodzianka.

 
 
Wielcy artyści w małych ciałach
 
 
 
Mamy zaszczyt poinformować o kolejnej, wyjątkowej wygranej w konkursie plastycznym!!
II miejsce w miejskim konkursie pt. "Jesienne mandale" , organizowanym przez Przedszkole  Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim zajęła  praca Julii Perkowskiej (praca oceniana w grupie wiekowej 5 latków).
Wyróżnienie w grupie 3 latków zdobyła praca Nikoli Sadowskiej.
Bardzo Wam gratulujemy, Karmelki!!
Nagrody odebraliśmy 26. listopada br.
 
 
 
 

 

 

Emilka Żero z grupy Żabek otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. Bohaterowie utworów Juliana Tuwima.
Na konkurs, rozstrzygnięty 13 listopada 2013 r., nadesłano aż 142 prac.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

 

 

Karmelki zdobywają kolejne wyróżnienia

 

Dominik Malinowski zdobył wyróżnienie w konkursie "Mój baśniowy bohater" organizowanym przez Dom Kultury w Bielsku Podlaskim. Praca została przygotowana pod kierownictwem pani Joanny Malinowskiej.

 

Gratulujemy i wyczekujemy dalszych sukcesów!

 

Jest się czym chwalić

 
Laureatką  ogólnopolskiego  konkursu plastycznego "Jan Paweł II w Oczach Dziecka" w kategorii przedszkolnej została Julia Perkowska z grupy Słoneczek. Jest to pierwsza, tak znacząca nagroda dla ucznia z naszego przedszkola. Julii Perkowskiej gratulujemy i wierzymy, że wkrótce uraduje nas następnymi medalami, pracując pod czułą opieką mamy/nauczyciela/artysty plastyka.  W tym samym konkursie, w etapie diecezjalnym lauretką została Dominika Koc, a pracę Karola Zabłudowskiego  wyróżniono. Nagrody zostały wręczone 16 października 2013.
Konkurs był objety  Honorowym Patronatem Ekscelencji Biskupa Drohiczyńskiego Antoniego Pacyfika Dydycza, Ministra Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosława Dworzańskiego, Starosty Bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego oraz Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Eugeniusza Berezowca.

 

 

"Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa... Wtedy proste dziękujemy zawiera wszystko, co chcemy wyrazić"

 

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz całej społeczności przedszkolnej Przedszkola Niepublicznego KARMELKI za włączenie się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla naszego syna Mikołaja. Fundusze otrzymane ze sprzedaży korków zostaną przekazane na konto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” i wykorzystane na opłacenie rehabilitacji Mikołaja.

 

Kamila i Piotr Jóźwik

 

Plan teatrzyków na rok szkolny 2013/2014


  30.09.2013 r. Lech, Czech i Rus
  11.10.2013 r. Calineczka
  02.12.2013 r. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
  31.01.2014 r. Pchła Krętaczka
  21.02.2014 r. Zima u Kubusia Puszatka
  13.03.2014 r. Kopciuszek
  11.04.2014 r. Paweł i Gaweł
  20.05.2014 r. Koziołek Niematołek
  13.06.2014 r. Żabi Król

 

Piknik rodzinny

Już wkrótce, 19 września (czwartek) o godz. 16.00, odbędzie się pierwszy w tym roku przedszkolnym PIKNIK RODZINNY.

Uczestników poprzednich edycji pikniku chyba nie musimy zbytnio przekonywać do wzięcia udziału:)
Zapraszamy wszystkie karmelkowe rodziny na to fantastyczne wydarzenie. Będzie ono okazją do poznania się bliżej, zintegrowania, polubienia.

 

Do zobaczenia!

 
Zebranie
 
Zebranie rodziców odbędzie się 13 września (piątek) o godz.17.00.
Ze względów organizacyjnych prosimy o obecność rodziców bez udziału dzieci. Przybliżony czas trwania: 1 godzina.
 
 
Początek roku szkolnego - ważne informacje
 
 
W poniedziałek (2. września) rozpoczynamy rok szkolny Mszą Świętą o godz. 8.00. Z tego względu prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola najpóźniej do godz. 7.30.
Uczestniczyć we Mszy Św. będą dzieci z grup: "Słoneczka" i "Żabki".
Grupa najmłodszych dzieci ("Pszczółki") przychodzi do przedszkola na regularne zajęcia bądź w obecności rodziców spędza z nami czas w kościele.
 

 

 

Uwaga! Wakacyjny konkurs dla przedszkolaków

 

Chłopcy i dziewczęta, Karmele i Karmelki, kochane urwisy!

 

Dyrektor Przedszkola Niepublicznego Karmelki ogłasza WAKACYJNY KONKURS PLASTYCZNY!

Jesteś teraz na wakacjach? Może bawisz się właśnie z dziadkami, rodzeństwem, wujostwem albo rodzicami?

 

Podziel się z nami tymi pięknymi chwilami, uwieczniając je w wybranej przez siebie formie plastycznej (np. na papierze, przy pomocy plasteliny etc.).

 

 

Zasady konkursu:

 1. W konkursie mogą brać udział wszystkie dzieci zapisane do naszego przedszkola (również nowoprzyjęte).
 2. Zdjęcia prac prosimy wysyłać na adres mailowy przedszkola (przedszkolekarmelki@gmail.com). Prosimy w tytule maila umieścić tekst: "Wakacyjny konkurs" oraz wpisać imię i nazwisko dziecka w nazwie pliku.
 3. Na Wasze prace czekamy do 6 września. Oficjalne ogłoszenie wyników już 13 września. Na zwycięzców czekają nagrody!!!!

 

 

POWODZENIA!

 

 

Dyżur wakacyjny - przypomnienie

 

Wiadomość dla Rodziców dzieci zapisanych na dyżur wakacyjny:

 

Przypominamy, że jesteśmy dla Was w sierpniu w dniach 19-30 sierpnia, od godz 7-17.

 

 

Dni adaptacyjne dla nowoprzyjętych

 

 

Zapraszamy na Dni adaptacyjne 26-30 sierpnia od godz. 10.00 - 11.30.

 

Prosimy o zabranie ze sobą obuwia na zmianę (zarówno dla rodziców, jak i dzieci).

 

Przypominamy Rodzicom, że jeśli nie mogą osobiście pojawić się z dzieckiem, w ich zastępstwie mogą przyjść inne dorosłe osoby (dziadkowie, opiekunowie, ciocie, wujkowie...).

W razie jakichkolwiek pytań, zostajemy do Waszej dyspozycji.

Dzwońcie: 691-765-791

Piszcie: przedszkolekarmelki@gmail.com

 

Do zobaczenia pod koniec sierpnia!

 

 

Ponad 100 odwiedzin dziennie!

Dziękujemy za zainteresowanie

 

Droga Karmelkowa Drużyno!

Jesteśmy niezykle zadowoleni, a jednocześnie zdumieni tak ogromnym zainteresowaniem naszą nową stroną www. Choć ukazaliśmy swe internetowe oblicze zaledwie 6 dni temu, to w ciągu tego krótkiego czasu odwiedziło przedszkolną plaformę internetową ponad 680 osób. Dziękujemy!

 

Strona jest dla Was i z myślą o Was jest tworzona.

Jeśli uważacie, że pewnych informacji na niej brakuje, mielibyście pomysły, co moglibyśmy jeszcze na niej umieścić - czujcie się upoważnieni do wysyłania nam swoich sugestii drogą mailową (e-mail: przedszkolekarmelki@gmail.com).

 

Już wkrótce..

Pracujemy nad galerią zdjęć i materiałów filmowych. Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwość!

 

Do zobaczenia w zakładce "AKTUALNOŚCI" :)

 

 

Przedszkole Katolickie znów jest w Internecie

 

Witam serdecznie po krótkiej przerwie offline!

Jak zapewne widzicie, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, nasza strona przeżyła ostatnio drobny lifting. Mam nadzieję, że dokonane przez nas zmiany ułatwią Wam korzystanie z serwisu WWW Przedszkola.

Trwa obecnie sezon wakacyjny, a tuż po nim - nowy rok przedszkolny! Postaramy się, by świeże informacje docierały do Was częściej i szybciej.

Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić przeglądając naszą nową stronę internetową - platformę pełną przydatnych informacji. dyr. Lucyna Wojeńska

10.07.2013

Aktualności

Nowa strona internetowa: Zobacz Przedszkole Niepubliczne Karmelki online. 

Przejdź do zakładki Aktualności

Znajdziesz nas tutaj 

Przedszkole Niepubliczne Karmelki

Żwirki i Wigury 4

17-100 Bielsk Podlaski 

 

Telefon: 691 - 765 - 791

E-mail:

przedszkolekarmelki@gmail.com

 

Godziny pracy

poniedziałek - piątek 7:00 - 17:00

 

Numer rachunku bankowego

Bank Spółdzielczy w Brańsku

03 8063 0001 0070 0706 8179 0001

 

 

Tyle osób nas już odwiedziło:

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Przedszkole Niepubliczne Karmelki